Aktuality

Časopis Český bratr k dispozici zdarma

Sdílet na Facebooku

Dubnové číslo evangelického časopisu Český bratr přináší téma SPRAVEDLNOST a putuje do schránek předplatitelů. V době mimořádné situace jej nabízíme také volně k dispozici v elektronické podobě.

Pohled na spravedlnost, trest či nápravu očima právníka, vězeňského kaplana nebo teologa. Modlitba, otázka na tělo, recenze i aktuální dění v církvi a v Diakonii. To vše nabízí dubnové číslo časopisu Český bratr. Nabídněte jej ke čtení i svým známým a přátelům - v čase mimořádných opatření jej nabízíme volně k dispozici.

Bohatý archiv starších čísel včetně nahraných článků k poslechu naleznete také na www.ceskybratr.cz.

Dubnové číslo si stáhněte ve formátu PDF níže na stránce, případně jím rovnou listujte a čtěte zde (doporučujeme režim čtení na celou obrazovku, který aktivujete kliknutím uprostřed náhledu): 

Marek Šlechta: Oratorium Kázání na hoře

Součástí velikonočního čísla byla také příloha v podobě CD s nahrávkou oratoria "Kázání na hoře". 

Kázání na hoře je nejznámější souhrnná řeč Ježíše Krista jedinečně zachycená evangelistou Matoušem, provokující svědomí, zpochybňující falešné jistoty a postihující smysl života. Vymyká se všem náboženstvím i jakékoliv ideologii. Rozkrývá nánosy tradic až na dřeň lidské duše a dobývá z ní ryzí dobro. Sebevědomým a mocným bere jistotu, poníženým a zatraceným dává naději.

Ježíšovo Kázání na hoře ovlivnilo M. Gándhího, M. L.Kinga, L. N. Tolstého, P. Chelčického, D. Bonhoeffera, A. Schweitzera nebo Matku Terezu.

10. 4. 2020, 2:21