Aktuality

Bůh miluje cizince! – výstava o uprchlících a migraci v Bibli

Sdílet na Facebooku

Bible je plná osobních příběhů o životě ve vyhnanství. Jak se Písmo dívá na cizince, solidaritu či pohostinnost? Máme cizince vítat, nebo tolerovat? Hostit je, nebo jen pomoci jim přežít?

Na tyto otázky se snaží odpovědět připravovaná výstava Bůh miluje cizince!, která bude slavnostně zahájena ve středu 26. září v 18 hodin ve sboru Českobratrské církve evangelické v pražských Střešovicích (nám. Před Bateriemi 950/22, Praha 6). 

Během vernisáže proběhne diskuse s lidmi, kteří zažili válku a nesvobodu a museli uprchnout z vlastní země (Sýrie, Jugoslávie a Československa), zahrají syrští hudebníci Kasem Miran a Tashev Farhod a Diakonie ČCE představí své aktivity na podporu uprchlíků, migrantů a azylantů, které budete moci podpořit příspěvkem do dobrovolné sbírky na Středisko celostátních programů Diakonie ČCE (Program pro práci s migranty). 

Expozice přináší příběhy dávných svědků víry. Na dvanácti barevných panelech seznamuje s biblickými uprchlíky: od Abrahama a Sáry přes Josefa, Mojžíše a Rút až k Ježíšovi a prvním křesťanům. Výjimečný projekt chce do české veřejné diskuse přinést i křesťanský hlas. V situaci, kdy jsme denně konfrontováni s odmítavými stanovisky politických reprezentantů a rychlými řešeními s nulovou tolerancí, máme jako křesťané slyšet, jaké důrazy a výzvy zní z Bible. 

Výstava je dvojjazyčná, česko-německá a má putovní charakter. Následně se rozjede do evangelických sborů, škol i dalších míst. Její původní verzi připravila Rakouská biblická společnost. Realizaci zajistila Českobratrská církev evangelická díky podpoře Česko-německého fondu budoucnosti a Gustav-Adolf-Werk e.V. 

Můžete se těšit i na drobné občerstvení v mezinárodním duchu (pravý ukrajinský boršč, taštičky a skvělé irácké pečivo). 

10. 9. 2018, 19:27