Aktuality

Bienále pro Diakonii

Sdílet na Facebooku

Benefiční čtyřdenní maraton aukcí, výstav, koncertů, ochutnávek kávy, vína, autorského čtení a šachové partie se koná od 23. do 26. 11. v Brně. Výtěžek bude věnován letovické Diakonii na pořízení a vybavení bezbariérového vozu pro přepravu hendikepovaných klientů.

Benefiční čtyřdenní maraton aukcí, výstav, koncertů, ochutnávek kávy, vína, autorského čtení a šachové partie proběhne od 23. do 26. 11. v Brně v Blahoslavově domě (Lidická 79). Výtěžek bude věnován letovické Diakonii na pořízení a vybavení bezbariérového vozu pro přepravu hendikepovaných klientů z místního chráněného bydlení a centra denních služeb.

Díla ze své umělecké tvorby věnovalo 23 současných českých i moravských autorů a autorek – malby, grafiky, dřevoryty, keramiku a mimořádně netradičně i ručně šité kožené polobotky do benefiční aukce a výstavy.

Díla Rudolfa Brančovského, Doroty Zlatohlávkové, Jana Zátorského, Jana Valera nebo tajemného street-artisty Tima a řady dalších autorů budou dražena v aukci hned první den Bienále – tedy 23. 11. ve 20 hodin. Do správné nálady návštěvníky přivedou hudební skladby ze současné filmové a herní tvorby v podání smyčcového kvartetu Hungry Quartet od 18:30.

V dalších dnech Bienále se hosté mohou nechat unášet klasickou hudbou Mozarta, Haydna, Brahmse na koncertě Chamber Symphony Orchestra Brno. Zajít na šachovou simultánku s mezinárodním šachovým mistrem Neklanem Vyskočilem, porovnat několik desítek vzorků moravských vín a zazpívat si s cimbálovou muzikou či vychutnávat lahodné doušky kávy z pražírny Doubleshot. Závěr Bienále pak bude patřit jazzu a poezii. V neděli 26. listopadu se divákům představí kapela Noční optika a se svou poezií básník Vít Slíva.

Program a další informace na www.bienaleprodiakonii.cz nebo fb: Bienále pro Diakonii.

9. 11. 2017, 11:16