Aktuality

Benefice pro novou školní budovu

Sdílet na Facebooku

Benefiční večer pro Bratrskou školu se konal 23. dubna od 18 hod. v reprezentativních prostorách Winternitzovy vily v Praze. Architektka Hana Seho během něj představila projekt nové budovy.

Holešovická Bratrská škola by se z rozhodnutí synodu Českobratrské církve evangelické měla v příštích letech dočkat stěhování do zbrusu nových prostor a rozšíření o druhý stupeň. Náročná stavba si vyžádá nemalé finance i nadšení rodičů a přátel školy.

Právě z iniciativy rodičů a bývalých žáků se konal tento benefiční večer. Jedni sponzorsky poskytli prostory, další věnovali občerstvení, jiní podpořili akci vystoupením. V úvodu setkání promluvila paní ředitelka Pavlína Radová a za zřizovatele školy také člen synodní rady Jiří Schneider. 

Následovala prezentace projektu a diskuse s architektkou Hanou Seho, která pro Bratrskou navrhla novou moderní budovu v těsném sousedství stávajících prostor v Praze 7 - Holešovicích. Večer pokračoval klavírním recitálem Mariany Wesley (zpěv) a Marka Ivanoviće (klavír). Hudební duo složené z rodičů žáků školy se utvořilo speciálně pro tuto příležitost a sklidilo velký potlesk. Následovala komentovaná prohlídka vily od slavného architekta Adolfa Loose a výstava modelů vybraných Loosových projektů. Až do nočních hodin potom hrála studentská kapela The Fish Band. 

Mezi sedmi školami zřizovanými Českobratrskou církví evangelickou je pražská Bratrská zatím jedinou základní školou. Od podzimu se přidává ještě brněnská Filipka. Bratrská letos slaví 30 let od svého vzniku.

24. 4. 2019, 19:45