Aktuality

Animovaný svět Bible přichází do Česka

Sdílet na Facebooku

Animátorské studio pomocí krátkých a snadno srozumitelných videí vypráví obsahy jednotlivých biblických knih a biblických témat. Pražská evangelická mládež postupně opatřuje videa českým dabingem.

Krátká videa, která stručně a názorně vysvětlují biblické obsahy a motivy tak, aby byly snadno srozumitelné všem. Tak by se dal ve stručnosti shrnout BibleProject. Tedy projekt, který lidem na celém světě pomáhá nevšedním způsobem "zažít příběh Bible". 

Právě v těchto dnech se naplno dostává i do Česka. Pražská evangelická mládež se domluvila s americkým studiem na poskytnutí licence pro neoficiální český překlad (ten oficiální se chystá přibližně na rok 2025) a postupně jednotlivé spoty opatřuje českým dabingem a komentáři. Přináší tak výjimečný výlet do animovaného světa biblických příběhů.

Fascinující zážitek, který zdaleka není vyhrazen jen dětským divákům, může velmi dobře sloužit také k osobnímu seznámení se s biblickými tématy nebo třeba k výuce či rychlému pochopení biblických souvislostí. 

Česká videa najdete na YouTube kanálu Bible Project CZ UNOFFICIAL, další materiály, grafiky a celý příběh BibleProject (v angličtině) potom na oficiální webové stránce bibleproject.com.

Repro: Bible Project CZ UNOFFICIAL

28. 5. 2020, 17:00