23.10.2014 14:58

Mediální oddělení ÚCK hledá spolupracovníka/spolupracovnici

  Ústřední kancelář Českobratrské církve evangelické - Mediální oddělení hledá spolupracovníka/spolupracovnici do pracovního poměru na poloviční úvazek (nebo dohodu) s nástupem od 1. ledna 2015. Náplní práce je...
22.10.2014 16:42

Zasedání synodní rady Českobratrské církve evangelické

  V úterý 21. října 2014 se ke svému pravidelnému zasedání sešla synodní rada Českobratrské církve evangelické. Připravený program zasedání měl přes 30 bodů z různých oblastí správy církve, které má synodní rada...
21.10.2014 07:53

Brněnská ekumenická iniciativa vyzývá k solidaritě s pronásledovanými křesťany

  Zpěvačka Marta Kubišová, biskup Václav Malý nebo univerzitní profesor Jan Sokol vyjádřili veřejnou podporu neformální ekumenické iniciativě, která vznikla v Brně, aby upozorňovala na perzekuci křesťanů i jiných...
20.10.2014 17:44

Modlitba za domov 2014

  8. ročník ekumenického setkání Modlitba za domov proběhne v úterý 28. října 2014 v Komunitním centru matky Terezy v Praze 11. Akci pořádá Ekumenická rada církví v České republice. Na programu, který začne v 9:30...
E-církev.cz
1234567...123 následující »  [vše]
23.10.2014 14:58

Mediální oddělení ÚCK hledá spolupracovníka/spolupracovnici

Ústřední kancelář Českobratrské církve evangelické - Mediální oddělení hledá spolupracovníka/spolupracovnici

do pracovního poměru na poloviční úvazek (nebo dohodu) s nástupem od 1. ledna 2015. Náplní práce je komunikace s médii a veřejností a mediální zpracování nejrůznějších akcí. To je například aktivní mediální spolupráce s rozhlasem a televizí, příprava tiskových konferencí, spolupráce s redaktory webů, které provozuje ČCE, s jednotlivými odděleními kanceláře, s tvůrci časopisů a jiných tiskovin a příprava akcí v terénu.

 

Požadujeme:

VŠ nebo SŠ vzdělání, orientaci v církevním prostředí, znalost alespoň jednoho světového jazyka, moderátorské a organizační schopnosti, trestní bezúhonnost, kontakt na osobu z předchozího zaměstnání, která může podat reference.

 

Výhodou je vzdělání a praxe v mediální oblasti, členství v ČCE, předchozí práce na manažerské pozici, kontakty na média a jejich pracovníky.

 

Uzávěrka přihlášek, doplněných o strukturovaný životopis, motivační dopis a kopii dokladu o vzdělání, je v pondělí 25. 11. 2014. Přihlášky zasílejte nebo doručte na sekretariát Ústřední církevní kanceláře, Jungmannova 9, 110 00 Praha 1. Obálku označte VŘ – média. Případné dotazy směřujte na vedoucí mediálního oddělení Danielu Ženatou, zenata@e-cirkev.cz .

 

 

 

22.10.2014 16:42

Zasedání synodní rady Českobratrské církve evangelické

V úterý 21. října 2014 se ke svému pravidelnému zasedání sešla synodní rada Českobratrské církve evangelické. Připravený program zasedání měl přes 30 bodů z různých oblastí správy církve, které má synodní rada ve svém referátu: Sbory a pracovníci, Fakulta a bohoslovci, Vikariát, Správa církve, Zahraniční sbory, Rekreační střediska, Ekumenické vztahy a Různé.

 

Příští pravidelné zasedání synodní rady proběhne v úterý 4. listopadu 2014.

Materiály, které by měly být předmětem jednání, je nutno doručit do Ústřední církevní kanceláře vždy do čtvrtku před termínem zasedání.

 

Podrobný výstup ze zasedání v bodech, které je možné zveřejnit, bude k dispozici po schválení zápisu ze zasedání v rubrice Struktura církve/Synodní rada/Zasedání.

 

21.10.2014 07:53

Brněnská ekumenická iniciativa vyzývá k solidaritě s pronásledovanými křesťany

Zpěvačka Marta Kubišová, biskup Václav Malý nebo univerzitní profesor Jan Sokol vyjádřili veřejnou podporu neformální ekumenické iniciativě, která vznikla v Brně, aby upozorňovala na perzekuci křesťanů i jiných náboženských a etnických menšin zejména na Blízkém východě, ale i jinde ve světě. Členové skupiny „Svoboda pro křesťany“ pořádají 6. listopadu na Moravském náměstí v Brně tematický koncert, zvou také k podepsání Výzvy českým i světovým politikům, ke které je možné se připojit.

Brněnští křesťané z katolické, evangelické a husitské církve chystají na 6. listopadu od 15:00 do 19:00 hodin setkání na Moravské náměstí v Brně, součástí akce bude ekumenická modlitba i kulturní program. Na akci vystoupí zpěvačka Hana Ulrychová a skupiny DNA – Dej nám akord, Ti Druzí a Brno Gospel Choir. Pořadatelé se také snaží zajistit přítomnost Syřanů žijících v České republice, kteří by o okolnostech ve své vlasti mohli vyprávět, účast na akci přislíbili i členové brněnské muslimské obce.

Iniciátoři kampaně chtějí tímto způsobem upozornit na bezpráví, jež v části Sýrie a Iráku páchá takzvaná organizace Islámský stát, která v oblasti jednostranně vyhlásila chalífát a své oponenty pod pohrůžkou smrti a mučení nutí ke konverzi k islámu, placení vysokých poplatků nebo útěku ze země. Ve své výzvě politikům, aby vyžadovali důsledné dodržování lidských práv ve světě, včetně práva na svobodnou volbu náboženského vyznání, ale brněnská Svoboda pro křesťany zmiňuje i další části světa, ve kterých k útlaku dochází.

Informace o konkrétních příbězích lidí pronásledovaných kvůli náboženskému přesvědčení i další informace o činnosti iniciativy Svoboda pro křesťany je možné dohledat na webovém portálu www.svobodaprokrestany.cz i na stejnojmenném facebookovém profilu.

 

ma

20.10.2014 17:44

Modlitba za domov 2014

8. ročník ekumenického setkání Modlitba za domov proběhne v úterý 28. října 2014 v Komunitním centru matky Terezy v Praze 11. Akci pořádá Ekumenická rada církví v České republice. Na programu, který začne v 9:30 hodin a potrvá až do 14:00 hodin, jsou divadlo, dílny, soutěže pro děti, prezentace církevních aktivit pro rodiny, koncerty populárních skupin, modlitby, prosby a přímluvy za vlast, za rodiny, osobní setkání s duchovními různých církví.

Modlitbu za domov bude přenášet na svém druhém kanálu (ČT 2) Česká televize.

Více informací na www.ekumenickarada.cz/mzd.

17.10.2014 07:15

Vyšlo nové číslo časopisu Český bratr

V těchto dnech vychází 10 číslo hlavního tištěného periodika Českobratrské církve evangelické Český bratr. V rámci celoročního cyklu Moderní doba se toto číslo věnuje tématu Duchařina.

„Téma desátého čísla Českého bratra je zvláštní. Duchařina. Člověk křesťan tak trochu neví, co si o něm má myslet. Rozhodně je však zajímavé a nelze je brát na lehkou váhu,“ píše v úvodníku šéfredaktorka Daniela Ženatá.

„Představy o tom, co není vidět, ale působí na lidské myšlení, rozebírá poctivě v hlavním článku religionista Jiří Hoblík. Všímá si i vztahu spiritismu a křesťanství. Svěží rozhovor s renomovaným psychiatrem a teologem Prokopem Remešem přináší mimo jiné informace o takzvané hagioterapii, při které pacienti (zejmé­na ti se závislostmi) za pomoci biblických příběhů sestupují k nejhlubším existenciálním a duchov­ním otázkám – bez ohledu na to, zda se sami po­kládají za věřící, či nikoli. V rozhovoru dojde i na parapsychické jevy a vymítání ďábla. Na otázku na tělo se tentokrát sešlo nebývale mnoho odpo­vědí, takže se zdaleka všechny nevešly, i když byly zajímavé. To vše najdete na stránkách 7 až 12,“ vybírá šéfredaktorka z obsahu čísla a přeje všem inspirativní čtení.

 

Časopis Český bratr můžete číst také na webových stránkách www.ceskybratr.cz.

16.10.2014 07:39

Naléhavá výzva a prosba o záchranu křesťanů

Synodní rada Českobratrské církve evangelické reaguje na dopis syrských a libanonských evangelikálních a protestanských křesťanů, který upozorňuje na likvidaci křesťanské církve v Sýrii a zároveň je prosbou o pomoc a podporu. Syrští křesťané i křesťané v Iráku a Libanonu se ocitli na pokraji vyhubení.

Islámský stát, který vede bojovou kampaň na území Sýrie a Iráku, likviduje všechny, kteří nepatří k radikálním vyznavačům islámu. Do skupiny, určené podle islamistů k vyhlazení, patří především křesťané. Nestačí-li křesťané uprchnout z míst, která obsadil Islámský stát, jsou muži popravováni, z mladších žen se stávají sexuální otrokyně. Islamisté zahájili konečné řešení křesťanské otázky v oblastech, které okupují.

Synodní rada ČCE oslovena výzvou syrských evangelických křesťanů se rozhodla intervenovat prostřednictvím Ekumenické rady církví u vlády ČR. Chce ji požádat, aby svou zahraniční politiku více orientovala na situaci utiskovaných a pronásledovaných, pokoušela se pomoci trpícím lidem ve zmíněných oblastech a neřídila se ve svém rozhodování pouze jednostranně ekonomickou výhodností,“ vysvětluje stanovisko synodní rady ČCE Joel Ruml, synodní senior ČCE.

Budeme se snažit hledat prostřednictvím Diakonie ČCE a spolu s dalšími evropskými církvemi možnosti, jak křesťanům ve zmíněných oblastech cíleně pomoci. Prosíme vás, sestry a bratři, o dlouhodobou modlitební i materiální podporu těchto zabíjených, týraných a pronásledovaných křesťanů. Doporučujeme vám zařadit syrské, irácké a libanonské křesťany do pravidelných přímluv,“ doplňuje synodní kurátorka ČCE Lia Valková.

Synodní rada ČCE vyhlašuje dobrovolnou otevřenou peněžní sbírku na tyto naše sestry a bratry v Kristu. Peněžní dary lze posílat na konto synodní rady ČCE s číslem: 478496703/0300 pod variabilním symbolem 911708 (variabilní symbol je možné rozšířit o čtyřmístné identifikační číslo farního sboru v případě, že je dar odesílán hromadně).

 

Přílohy

14.10.2014 14:10

Ekumenické bohoslužebné shromáždění s vysláním nemocničních kaplanů

V neděli 19. října od 14 hodin se v kapli pražské Thomayerovy nemocnice uskuteční ekumenické bohoslužebné shromáždění, během kterého budou do další služby vysláni nemocniční kaplani, kteří v květnu letošního roku složili před odbornou komisí zkoušku způsobilosti ke kaplanské službě.

„Ekumenické bohoslužebné shromáždění s vysláním kaplanů je historicky první oficiální akcí tohoto druhu od doby, kdy byla podepsána společná dohoda mezi Ekumenickou radou církví v ČR a Českou biskupskou konferencí o službě nemocničních kaplanů,“ říká Sandra Silná, generální sekretářka Ekumenické rady církví v ČR.

Bohoslužebného shromáždění se zúčastní vrcholní představitelé těch církví ekumeny, jejichž jsou vysílaní kaplani členy.

„V současné době je již celkem běžnou praxí, že v nemocnicích na mnoha místech České republiky slouží, vedle lékařů a zdravotnického personálu, i nemocniční kaplani. Službu nemocničních kaplanů upravují vnitřní předpisy konkrétní nemocnice a vysílání nemocničních kaplanů výše zmíněná dohoda,“ dodává Sandra Silná.

13.10.2014 14:39

Oslavy 600. let podobojí v obraze

09.10.2014 09:47

Soutěž: Grafické zpracování loga projektu Husovské slavnosti 2015

Organizátoři Husovských slavností 2015 vyhlašují soutěž o tvorbu loga pro projekt „Husovské slavnosti 2015“ s možností rozšíření spolupráce při grafickém zpracování dalších tištěných materiálů (plakáty, publikace, propagační předměty, webová stránka).

Cílem projektu Husovské slavnosti 2015, který společně připravují Českobratrská církev evangelická a Církev československá husitská, je připomenutí odkazu a myšlenek Mistra Jana Husa při příležitosti 600. výročí jeho mučednické smrti v roce 2015. Grafické zpracování by mělo zohlednit název projektu jeho význam a smysl, zasazení do historického a kulturního kontextu. Nedílnou součástí loga musí být text „Husovské slavnosti 2015“.

Jednotlivá grafická zpracování loga bude posuzovat komise ustavená ze zástupců organizátorů. Termín pro odevzdání grafických návrhů loga je pátek 31. října 2014. Komise posoudí návrhy a vybere vítězný návrh loga a písemně vyrozumí o výsledku účastníky soutěže nejpozději do 15 pracovních dní.

Nejlepší grafický návrh, který komise vybere, bude finančně ohodnocen 20.000,- Kč oproti smlouvě o výhradním užití loga s vymezenými právy na užívání.

Přihlášení do soutěže je možné elektronicky na adrese najbrt@e-cirkev.cz. Další podrobnosti a upřesnění poskytne Mgr. Tomáš Najbrt.

 

09.10.2014 07:45

Zasedání synodní rady Českobratrské církve evangelické

V úterý 7. října 2014 se ke svému pravidelnému zasedání sešla synodní rada Českobratrské církve evangelické. Připravený program zasedání měl přes 40 bodů z různých oblastí správy církve, které má synodní rada ve svém referátu: Vyznání a život církve, Sbory a pracovníci, Fakulta a bohoslovci, Vikariát, Správa církve, Jeronýmova jednota, Vězeňská služba, Hospodářské věci, Ekumenické vztahy, Evangelická akademie, Český bratr a Různé.

 

Příští pravidelné zasedání synodní rady proběhne v úterý 21. října 2014.

Materiály, které by měly být předmětem jednání, je nutno doručit do Ústřední církevní kanceláře vždy do čtvrtku před termínem zasedání.

 

Podrobný výstup ze zasedání v bodech, které je možné zveřejnit, bude k dispozici po schválení zápisu ze zasedání v rubrice Struktura církve/Synodní rada/Zasedání.

 

1234567...123 následující »  [vše]
INFO
Vaše zboží bylo vloženo do košíku.

zavřít