24.11.2014 17:25

Oboroh adventním hostem Slávka Klecandra

  V sobotu 13. prosince 2014 se od 19:30 hodin v Komunitním centru sv. Prokopa na Slunečním náměstí v pražských Nových Butovicích (metro Hůrka) uskuteční letošní poslední díl koncertního cyklu Třináctého na třináctce, do...
21.11.2014 13:52

Festival VOX

  V sobotu 22. listopadu 2014 se v Praze uskuteční 11. ročník festivalu VOX. Během odpoledne a večera se představí celkem 5 kapel a interpretů. Hlavním zahraničním hostem festivalu VOX bude finská formace HB. Festival bude...
20.11.2014 16:31

Informujte se s předstihem k evropským fondům

  Nové programové období 2014-2020 pro rozdělování evropských peněz se pomalu rozbíhá. „Na rok 2015, kdy se mají objevit první výzvy, je proto dobré být již předem připraven. Doporučuji všem zájemcům z řad sborů...
19.11.2014 18:29

Zasedání synodní rady Českobratrské církve evangelické

  V úterý 18. listopadu 2014 se ke svému pravidelnému zasedání sešla synodní rada Českobratrské církve evangelické. Připravený program zasedání měl přes 35 bodů z různých oblastí správy církve, které má synodní...
E-církev.cz
1234567...124 následující »  [vše]
24.11.2014 17:25

Oboroh adventním hostem Slávka Klecandra

V sobotu 13. prosince 2014 se od 19:30 hodin v Komunitním centru sv. Prokopa na Slunečním náměstí v pražských Nových Butovicích (metro Hůrka) uskuteční letošní poslední díl koncertního cyklu Třináctého na třináctce, do kterého si východočeský písničkář Slávek Klecandr zve rozličné hudebníky. Tentokrát pozval svou domovskou skupinu OBOROH, která na tomto předvánočním koncertě představí své nové CD s adventní tematikou. Album právě nese název Znovu poprvé.

Vstupné je dobrovolné. Vstup bezbariérový. Organizátoři doporučují rezervaci míst, a to do 12. 12. na mailové adrese 13na13@centrum.cz. Více informací najdete na www.trinactnatrinact.blog.cz.

 

21.11.2014 13:52

Festival VOX

V sobotu 22. listopadu 2014 se v Praze uskuteční 11. ročník festivalu VOX. Během odpoledne a večera se představí celkem 5 kapel a interpretů. Hlavním zahraničním hostem festivalu VOX bude finská formace HB. Festival bude zahájen v 15:00 hodin a potrvá do 22:00 hodin. Místem konání jsou prostory Pastoračního střediska, Praha 6, Kolejní 4 (zastávka Metra A Dejvická).

Vstupné v předprodeji přes internet a v kamenných obchodech v Praze činí 220,- Kč, 250,- Kč na místě. Děti ve věku od 6 do 12 let 60 Kč, držitelé průkazů ZTP a ZTP/P mají vstup zdarma. Vstup je bezbariérový.

Podrobné informace jsou uvedeny na internetových stránkách www.festivalvox.cz a na profilu na sociální síti Facebooku www.facebook.com/festivalvox.

Akci pořádá Arcidiecézní centrum pro mládež (ADCM), Sdružení Pyramida, o. s. a Rosa – hudební vydavatelství, za podpory Magistrátu hl. m. Prahy, Ministerstva kultury a nadace Život umělce.

 

20.11.2014 16:31

Informujte se s předstihem k evropským fondům

Nové programové období 2014-2020 pro rozdělování evropských peněz se pomalu rozbíhá. „Na rok 2015, kdy se mají objevit první výzvy, je proto dobré být již předem připraven. Doporučuji všem zájemcům z řad sborů Českobratrské církve evangelické navštívit webové stránky Ministerstva pro místní rozvoj, které nabízejí přehled nejnovějších informací k programovému období 2014-2020“, říká fundraiser při Ústřední církevní kanceláři ČCE Petr Bruna.

Na webových stránkách je možné najít popis jednotlivých programů, mezi jinými např. programy Rozvoj venkova nebo Životní prostředí. Jsou zde také popsané kroky, které musí žadatel podniknout, od přípravné fáze, psaní projektu, administrativy až po vedení projektu a účetnictví.

„Vhodnou příležitostí k seznámení se s evropskými fondy jsou bezpochyby konference pořádané ministerstvem. Tyto informační semináře vedené zaměstnanci MMR jsou otevřené všem zájemcům a mají jim přiblížit nástrahy a výzvy fondů. Konference jsou bezplatné, stačí se včas registrovat,“ doplňuje Petr Bruna.

 

19.11.2014 18:29

Zasedání synodní rady Českobratrské církve evangelické

V úterý 18. listopadu 2014 se ke svému pravidelnému zasedání sešla synodní rada Českobratrské církve evangelické. Připravený program zasedání měl přes 35 bodů z různých oblastí správy církve, které má synodní rada ve svém referátu: Vyznání a život církve, Sbory a pracovníci, Fakulta a bohoslovci, Vikariát, Správa církve, Výchova mládeže, Hospodářské věci, Ekumenické vztahy a Stát a církev.

 

Příští pravidelné zasedání synodní rady proběhne v úterý 2. prosince 2014.

Materiály, které by měly být předmětem jednání, je nutno doručit do Ústřední církevní kanceláře vždy do čtvrtku před termínem zasedání.

 

Podrobný výstup ze zasedání v bodech, které je možné zveřejnit, bude k dispozici po schválení zápisu ze zasedání v rubrice Struktura církve/Synodní rada/Zasedání.

 

18.11.2014 15:31

Diakonie ČCE pořádá benefiční aukci uměleckých děl

V úterý 25. listopadu 2013 proběhne ve Velkém sále Novoměstské radnice Benefiční aukce uměleckých děl, která podpoří projekty Diakonie ČCE – Střediska HRP. Mottem této události je: „Ceníme si lidské práce. Na kolik si jí ceníte Vy?“ V aukci budou zastoupena díla takových umělců, jako je například Kurt Gebauer, Petr Nikl, Richard Kočí, František Skála, Čestmír Suška a mnoho dalších.


Program začne ve 12:00 hodin zahájením výstavy a pokračovat bude v 19:30, kdy začne aukční večer. V rámci večerního programu proběhne hudební produkce a krátké povídání o podpořených projektech. Vstup do aukce je dobrovolný. Vstupné na večerní událost je volné.

 

 

14.11.2014 14:30

Rozloučení se sestrou Hájkovou ve Velikom Središti

V úterý 4. listopadu 2014 zemřela dlouholetá kurátorka, předčitatelka a varhanice evangelického sboru ve Velikom Središti v Srbsku, sestra Elizabeta Hájková. 10. listopadu by se dožila 85 let. Celocírkevní kazatel pro české sbory ve východní Evropě Petr Brodský zaslal rodině Hájkových a središtskému sboru jménem svým i jménem synodní rady a Ústřední církevní kanceláře Českobratrské církve evangelické kondolenční dopis, v němž mimo jiné píše:

„S hlubokou úctou jsem přijal sdělení, že zemřela Vaše maminka a věrná členka sboru ve Središti. Jak jí leželo na srdci vše, co souviselo s vírou v Boha, jak věrně se starala o společenství rodiny i sboru. Bohu díky za její svědectví života. V den jejího úmrtí v Heslech Jednoty bratrské byl text: “Byli jste povoláni k tomu, abyste se stali dědici požehnání“. Sestra Elizabeta nám zde takové dědictví zanechala a byla povolána do pravého domova. Jsem vděčen za všechny chvíle, které jsme mohli společně prožívat.“

 

13.11.2014 11:50

Evropské setkání Taizé v Praze

Letošní evropské setkání se bude konat od 29. prosince 2014 do 1. ledna 2015 v Praze a jejím okolí. Komunita Taizé připravuje toto setkání na pozvání České biskupské konference a Ekumenické rady církví v ČR. Shromáždí se k němu desetitisíce mladých lidí a zúčastní se tak dalšího zastavení na „pouti důvěry na zemi“, kterou koncem sedmdesátých let zahájil bratr Roger. Mladé lidé ve věku 17–35 let z celé Evropy i z ostatních světadílů přijmou lidé a místní církevní společenství tohoto regionu.

Tito mladí lidé přijedou, aby se spolu modlili zpěvem i v tichu a aby se setkali a sdíleli s těmi, kdo se v životě snaží uskutečňovat evangelium. Přijedou, aby zažili společenství se všemi, kdo hledají smysl svého života.

Další informace a přihlášky: http://www.taize.fr/cs_rubrique2433.html

Webové stránky s informacemi o tom, jak probíhají přípravy v Praze a jak se do těchto příprav zapojit, najdete na:http://www.taizepraha.cz

Facebook evropského setkání v Praze: https://www.facebook.com/TaizePraha2014

12.11.2014 15:06

Adventní trh ve sboru na Vinohradech

Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Praze Vinohrady (Korunní 60, Praha 2) pořádá v neděli 7. prosince 2014 od 11:00 do 15:30 hodin Adventní trh. Nakoupit je možné předměty od chráněných dílen a občanských sdružení. Nákupem zároveň podpoříte jednotlivá sdružení a klienty Rolničky. Součástí programu jsou také výtvarné dílny pro děti a divadelní představení Kvak a Žbluňk jsou kamarádi v podání herců Divadla v Dlouhé od 14:00 hodin. Jako občerstvení bude podáván čaj, punč, káva a koláče.

 

11.11.2014 16:27

Medaile vděčnosti ČCE pro kurátorku evangelického sboru v chorvatském Bjeliševci

Ve dnech od 31. října do 2. listopadu 2014 proběhla pravidelná návštěva evangelíků v Chorvatsku. Jedním z cílů cesty bylo i předání „Medaile vděčnosti Českobratrské církve evangelické“ kurátorce Bjeliševackého sboru Zdence Pagáčové při příležitosti jejích 80. narozenin. Cesty se za ČCE zúčastnil Petr Brodský, celocírkevní kazatel ČCE pro české sbory ve východní Evropě, předseda synodu Jiří Gruber, členka synodní rady ČCE Eva Zadražilová, Daniela Ženatá šéfredaktorka evangelického časopisu Český bratr, Gabriela Krejčová, členka sboru v Moravči – archivářka věnující se kolektivní paměti a Petr Zajíc, místokurátor farního sboru ČCE v Kloboukách. Cesty se také účastnila redaktorka Českého rozhlasu Milena Štráfeldová, která se dlouhodobě věnuje českým krajanům v cizině a na cestě natočila řadu rozhovorů.

 

 

 

„Jsem vděčná za možnost se za krajany do Chorvatska podívat, pootevřel se mi tak svět, se kterým se dosud setkala víceméně jen prostřednictvím dokumentárních filmů, natočených v loňském roce v evangelických sborech „východní Evropy“, které mají určitý historický vztah k ČCE,“ popisuje své zážitky z cesty Martina Kadlecová.

Medaile vděčnosti předala Eva Zadražilová při nedělních bohoslužbách vedených Jiřím Gruberem. Dojatá Zdenka Pagáčová poděkovala a položila především mládeži na srdce, aby se o sbor starali, protože „to není sbor její ani Branimírův (záhřebský farář Branimír Bučanovič), ale Kristův“.

 

 

10.11.2014 17:50

Koncertu za pronásledované křesťany se zúčastnily stovky lidí

Ekumenická bohoslužba doprovodila ve čtvrtek 6. listopadu akci na Moravském náměstí v Brně, kterou pořadatelé z iniciativy Svoboda pro křesťany uspořádali, aby upozornili na nedodržování náboženské svobody ve světě. Lidé si mohli poslechnout vystoupení několika kapel nebo svědectví Syřana, který v současné době žije v České republice. Více než 200 lidí také připojilo svůj podpis pod výzvu adresovanou politickým představitelům České republiky i Evropské unie.

Na koncertu vystoupila Hana Ulrychová a skupiny Dej nám akord, Ti Druzí a Brno Gospel Choir. S problematikou nedodržování náboženské svobody ve světě přítomné seznámili zástupci Křesťanské mezinárodní solidarity, zaznělo i svědectví Syřana žijícího aktuálně v České republice. Útlak takzvaného Islámského státu v části Sýrie a Iráku jednoznačně odsoudili jako barbarství zástupci muslimské obce.

„To, co se děje na Blízkém východě, je neuvěřitelné. Velmi málo slyším, že by o tom mluvili politici a adekvátním způsobem na to reagovali. Věřím, že modlitby mají velkou moc, takže i proto jsem tady,“ uvedla další z účastnic čtvrtečního koncertu.

Více než dvě stě lidí na akci navíc připojilo svůj podpis pod související výzvu, kterou pořadatelé adresují politickým představitelům České republiky i Evropské unie. Vyzývají v ní ke konkrétním krokům, které by pomohly zastavit páchání bezpráví, povzbuzují také k tomu, aby apel na dodržování lidských práv ve světě, zejména svobody náboženského přesvědčení, byl kladen nad ekonomické zájmy země. Výzva je i nadále přístupná on-line na webovém portálu www.petice24.com/svoboda_pro_krestany.

 

foto: David Sís

 

 

 

1234567...124 následující »  [vše]
INFO
Vaše zboží bylo vloženo do košíku.

zavřít